Z moją pomocą rozluźnisz nie tylko ciało, ale i umysł.

Jestem tutaj dla Ciebie

Pomagam poruszać i czuć się lepiej, ucząc poprawnego rolowania, stretchingu powięziowego i prostych ćwiczeń somatycznych.

Pokazuję, jak zmniejszać sztywność i bolesność w ciele spowodowane przewlekłym stresem, nadmiernym zmęczeniem i siedzącym trybem życia.

Prowadzę na drodze powrotu do własnego ciała, jego świadomości i głębokiego czucia z dbałością i uważnością o dobrostan psychofizyczny.

Nauczam, jak dostrzegać i odpowiadać na potrzeby własnego ciała, polepszając swój komfort funkcjonowania i dobre samopoczucie na co dzień.

Wspieram w odnajdywaniu balansu i harmonii, które pozwalają zwolnić, złapać niezbędny oddech i skoncentrować się na tym, co tak naprawdę ważne.

Dlaczego możesz mi zaufać?

Specjalizuję się w rolowaniu, treningu powięzi oraz w pracy somatycznej w oparciu o techniki pogłębiające świadomość własnego ciała. Jestem Międzynarodowym Master Trenerem BLACKROLL, a także pierwszym w Polsce Advanced Fascial Fitness Trainer. W 2019 r. zostałam nagrodzona tytułem Najlepszego Polskiego Prezentera Międzynarodowej Konwencji Fitness EU4YA.

Uczestniczyłam w licznych międzynarodowych warsztatach poświęconych tematyce pracy z powięzią w ruchu i terapii, a w tym prestiżowej Fascia Research Summer School. Swoją wiedzę na temat powięzi zdobywałam szkoląc się u światowych ikon współczesnej terapii - Roberta Schleipa, Carli Stecco, czy Toma Myersa.

Pracując z powięzią, naszym największym organem czucia, zaobserwowałam jak ważna w kontekście zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego jest uważność, świadomość własnego ciała, a także jego potrzeb. Sprawiło to, że w moim podejściu zawodowym koncentruję się nie tylko na pracy z ciałem, ale również umysłem.

Ukończyłam Psychosomatykę i Somatopsychologię na SWPS, a także kontynuuję 4,5 letnią Szkołę Psychoterapii przez Ciało (ostatni rok) w duńskim nurcie BODYNAMIC. Ucząc się bezpośrednio od twórczyni metody BODYNAMIC - Lisbeth Marcher, poszerzyłam swój warsztat terapii psychosomatycznych o pracę w zakresie Reorientację Narodzin. Jako profesjonalny, certyfikowany zgodnie ze standardami ICF Coach pomagam usłyszeć siebie, a także dostrzec i poczuć to co pozornie ukryte.

Rolowaniem zajmuję się od ponad 10 lat, kiedy w Polsce była to jeszcze nikomu nieznana dziedzina. Od tego czasu na bazie wiedzy zdobytej na licznych zagranicznych kursach, doświadczeniu pracy z klientami, a także praktyce własnej promuję i nauczam pracy z ciałem poprzez automasaż. Stworzyłam autorski koncept i metodologię rolowania, które stały się szeroko pojętym kanonem rolowania w Polsce.

Jestem pomysłodawcą i współtwórca programu szkoleniowego Fizjo4life Szkolenia (dawniej BLACKROLL Education), a w tym sztandarowych kursów TRAINER i THERAPY, które od lat kształcą fizjoterapeutów i trenerów w medycznym podejściu do pracy z ruchem. Wyszkoliłam ponad 1567 certyfikowanych Trenerów Rolowania w Polsce i za granicą.

Tworzę autorskie programy i warsztaty rolowania dla osób prywatnych, specjalistów oraz firm. W tym - wyjątkowe kursy rolowania on-line pod nazwą AKADEMIA ROLOWANIA, z których korzysta już ponad 7868 zadowolonych użytkowników. Od 2013 r. prowadzę markę BLACKROLL w Polsce, wprowadzając na nasz krajowy rynek sprzęt do rolowania najwyższej jakości.

W roli prelegenta występowałam na kilkudziesięciu konferencjach naukowych i branżowych w Polsce, Niemczech i Ukrainie. Gościłam również w wielu programach telewizyjnych i radio szerząc oraz popularyzując wiedzę na temat automasażu i pracy z powięzią. Pisałam i tworzyłam dla takich tytułów, jak Women's Health, Runner's World, National Geographic, Elle, Kobieta.pl, czy Trening Biegacza.

Razem z mężem, Michałem stworzyłam Studio Zdrowego Ciała i Ruchu FIZJO4LIFE, które oferuje kompleksowe podejście do fizjoterapii, treningu i regeneracji, gdzie wraz z ponad 30-stką wybitnych specjalistów pomagamy ludziom wracać do zdrowia i przezwyciężać ich dolegliwości bólowe.

Od dzieciństwa jestem związana ze sportem i aktywnością fizyczną. Jestem byłą zawodową koszykarka polskiej ekstraklasy kobiet. Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki chłopców. Kocham góry i śnieg, a każdą wolną chwilę spędzam w kontakcie z naturą.

Ukończone kursy i szkolenia:

 • 2024 – Reorienting Birth | Reorientacja Narodzin w nurcie Bodynamic, Pełny kurs, Lisbeth Marcher, Instytut Terapii Psychosomatycznej, Morawa
 • 2022-2023 – Studia Coachingowe – Pełny kurs Level 2 PCC zgodnie ze standardami ICF, Instytut Mukoid
 • 2022 – Fascia & Emotions, Robert Schleip and Tom Myers, Berlin
 • 2022 – New Routes, Tom Myers and Jill Miller
 • 2021 – obecnie – Szkoła Psychoterapii przez Ciało, Bodynamic Practitioner, Instytut Terapii Psychosomtycznej, Morawa
 • 2021 – DNS Excercise Part 1, Rehabilitation School Prague , Warszawa
 • 2020-2021 – Psychosomatyka i Somatopsychologia, SWPS
 • 2021 – Bodynamic Foundation, Moduł 3 , Instytut Terapii Psychosomatycznej, Wrocław
 • 2021 – Butejko Practitioner, Patrick McKeown
 • 2021 – Bodynamic Foundation, moduł 2 , Instytut Terapii Psychosomatycznej, Wrocław
 • 2020 – Bodynamic Foundation, moduł I, Instytut Terapii Psychosomatycznej, Wrocław
 • 2020 – ZOGA Movement, Wojciech Cackowski, Gdańsk
 • 2020 – Globalna Terapia Stopy, Piotr Kostrzębski, Warszawa
 • 2019 – An innovative method to assess and to improve the Lumbo-pelvic function in sports activities by spiral motion models, Andrea Fusco, Antwerpia
 • 2019 – Evidence based Mind-Body and Movement exercises to improve the function and well being of the lower back, Eric Franklin, Antwerpia
 • 2019 – The Pelvic Fundamental Patterns: Missing in action in low back and pelvic pain disorder: Josephine Key, Antwerpia
 • 2019 – 10th Interdisciplinary World Congress on Low Back and Pelvic Girdle Pain, Antwerpia
 • 2019 – Coreset, Ido Portal, Wrocław
 • 2017 – BLACKROLL Moves Trainer, Konstanz
 • 2017 – Movement & Mobility 101, Kelly Starrett, IFM-Summit, Warszawa
 • 2016 – Fascial Training, Concept-Rossmann, Hamburg
 • 2016 – Fascia Research Summer School, Fascia Research Group, Lipsk
 • 2016 – Fascial Fitness Advance Trainer, Monachium
 • 2016 – Fascia in Action, Fisicamente/Stecco, Padwa
 • 2015 – Fascial Fitness Trainer, Monachium
 • 2015 – Fascial Fitness Intro, Poznań
 • 2015 – IFAA Medical Fitness Trainer, Warszawa
 • 2015 – Dietetyka i Suplementacja I-IV, MTC
 • 2015 – FACTS, Karków
 • 2014 – Master Trainer of BLACKROLL Education, Monachium

Rekomendacje

„Karolina Dachowska to nie tylko świetny, niezwykle profesjonalny oraz wymagający szkoleniowiec. To również cudowna, empatyczna i szalenie pomocna osoba, którą miałam przyjemność poznać kilka lat temu na pierwszych wystąpieniach Blackroll Polska podczas Targów Fitness w Poznaniu. To było moje odkrycie roku, które zapoczątkowało szereg szkoleń pod jej skrzydłami. Karolina ma ogromną wiedzę, przepięknie ubiera w słowa omawiane tematy, szkolenia prowadzi z pasją i zaangażowaniem, a dodatkowo z dużą dawką humoru i szczerych, wyczerpujących odpowiedzi. Wspiera swoich kursantów, z chęcią dzieli się wiedzą i doświadczeniem, zawsze odpisuje na wiadomości oraz dodaje skrzydeł i motywuje do działania. Jestem bardzo wdzięczna za każde ciepłe słowo, uśmiech, solidne dawki wiedzy, za dodawanie otuchy, za to, że cały czas mnie inspiruje i łamie schematy 😄 Polecam każdemu poznać Karolinę – najlepiej osobiście!”

Twoja Trenerka Agnieszka Szelążek
@twoja_trenerka_

Miałam okazję wziąć udział w dwóch szkoleniach prowadzonych przez Karolinę. ZDROWY BIZNES, TRENING POWIĘZI. Oba kursy przekroczyły moje oczekiwania. Karolina posiada ogromną wiedzę i pasję popartą ogromnym i wieloletnim doświadczeniem. Jako trener powięzi przekazuje swoje treści w sposób zrozumiały i usystematyzowany. Wykazuje się ogromną pasją w tym zakresie dzięki czemu sprawia, że temat staje się ciekawszy. Jako specjalista od marketingu chętnie i w przyjazny sposób dzieli się swoimi spostrzeżeniami w tematyce mediów społecznościowych. Dzięki jej uwagom moje konto na Instagramie stało się bardziej uporządkowane i w krótkim czasie zyskało nowych obserwujących. Prywatnie Karolina jest bardzo sympatyczną i miłą osobą.

Fizjoterapeutka Karolina Kostuch
@trening.plus.fizjoterapia

Karolina z pasją przekazuje swoje doświadczenie pracy z powięzią! To zupełnie inny ruch niż spotkamy gdziekolwiek indziej i czuć tu wieloletnią praktykę i jej flow. Prosto, ale fascynująco i szczegółowo przekazuje wiedzę w teorii i praktyce trenerom. Czekam na więcej, bo to co dostałam super sprawdza się w pracy z moimi klientkami i opowiadają, że czując pozytywne efekty przekazują proste tipy o rolowaniu i ruchu swoim bliskim.

Karolina ma też ogromne doświadczenie w biznesie i customer care – uczyć się od niej i obserwować to co wspólnie z Michałem tworzą to była dla mnie przyjemność i dobry początek w tej branży 🙂

Magda Bambynek

Znajdź mnie

Treningi indywidualne, zajęcia grupowe i warsztaty dla firm

umów się